meble kontraktowe

Zalety mebli kontraktowych

Opublikowany 26 maja, dodał solidbase

Osoby prowadzące restaurację czy kawiarnię często skupiają się na tym, aby wystrój ich lokalu był zgodny z ich koncepcją. Przez to niejednokrotnie zapominają, że w tym przypadku równie ważne jest to, aby wygląd mebli szedł w parze z ich funkcjonalnością i trwałością.

Meble do kawiarni, barów, restauracji i innych miejsc użyteczności publicznej są wyjątkowo intensywnie użytkowane przez osoby odwiedzające lokale. Decydując się na zakup stołów, krzeseł czy lóż barowych warto rozważyć usługi firmy specjalizującej się w produkcji i sprzedaży produktów dedykowanych do tego typu działalności.

Meble kontraktowe, czyli tworzone specjalnie z myślą o miejscach użyteczności publicznej, takich jak hotele, urzędy czy właśnie lokale gastronomiczne, są nieodłącznym elementem wystroju każdego lokalu. Kupując krzesła czy stoły w popularnych sieciowych sklepach ciężko jest idealnie je dopasować i funkcjonalnie ustawić. Firmy z tzw. branży HoReCa oferują zaprojektowanie mebli w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał przestrzenny wnętrza – aż do ostatniego centymetra.

Podejmując decyzję o zdaniu się na fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie specjalistów można być spokojnym nie tylko o funkcjonalność, ale też o kreatywność rozwiązania. Stawiając na meble kontraktowe można zapewnić sobie niepowtarzalność i wyróżnić się na rynku, tym samym zapadając w pamięć swoim klientom. Konsultując się z producentem można stworzyć unikalne, dopasowane do charakteru i atmosfery lokalu meble, których nie ma w żadnym innym miejscu. Dobór odpowiedniego materiału, wzoru, koloru – wszystko jest możliwe! Design może być prosty bądź bardziej skomplikowany, a także dostosowany, na przykład kolorystycznie, do wizerunku marki.

Najważniejszy jest jednak fakt, że decydując się na meble kontraktowe nie trzeba rezygnować z trwałości i komfortu użytkowania na rzecz ich unikalnego wyglądu. Takie meble z założenia tworzone są z myślą o tym, aby służyć jak najdłużej, z materiałów odpornych na zalania, zabrudzenia a także łatwych w utrzymaniu. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że meble do kawiarni czy do hotelu znacznie różnią się od tych użytkowanych w domach, a więc szczególny nacisk kładą na ich wytrzymałość. Stosowane przez nich technologie pozwalają na stworzenie produktów zarówno trwałych, jak i niebywale estetycznych, wygodnych i oryginalnych.

Skorzystanie z pomocy profesjonalistów – od projektu po gotowy efekt – nie wyklucza oczywiście udziału klienta w procesie twórczym. Decyzja w zakresie ogólnego stylu, w jakim mają być wykonane meble do kawiarni czy restauracji, aż po wybór wzoru i rodzaju zastosowanych tkanin i innych materiałów, leży po stronie klienta. Działając wedle ściśle określonego planu działania, mając do dyspozycji najnowocześniejsze technologie, producenci są w stanie zrealizować nawet najbardziej nietypowe i oryginalne projekty.

Firma SolidBase zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli kontraktowych, które tworzy już od ponad 10 lat. W swoim katalogu posiadamy m.in. krzesła, stoły, lady barowe czy sofy i fotele, w które wyposażamy hotele, kawiarnie, restauracje i inne lokale. Każdemu klientowi zapewniamy profesjonalne doradztwo, ogromny wybór modeli i projektów i znajomość najnowszych trendów.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj inny nasz artykuł: „Podstawy do stołów, czyli jak stworzyć unikalny mebel„.

Tematyka strony: meble kontraktowe, meble horeca, dlaczego wybrać meble kontraktowe, cechy mebli kontraktowych, meble do kawiarni, meble kawiarniane, meble do restauracji, jakie meble kupić do kawiarni, jakie meble kupić do restauracji, jakie meble kawiarniane wybrać, jakie meble restauracyjne wybrać, producent mebli kontraktowych, producent mebli do kawiarni, producent mebli do barów, jak urządzić bar lub kawiarnię

Podziel się: